راهنمای کامل کار در منزل

>>> تاریخ انشتار پست :1399/12/26

حتی قبل از اینکه همه گیر جهانی کار به طور موقت کار در خانه را برای میلیون ها نفر روتین کند ، تعداد بیشتری از مردم با رفت و آمد سنگین خود برای کار خداحافظی می کردند. با تشکر از فن آوری های در حال پیشرفت مانند Skype ، Facetime ، Slack ، Zoom ، Google Hangouts ، برنامه های احراز هویت و رایانش ابری - بدون ذکر پیام کوتاه و ایمیل - دیگر لازم نیست تمام وقت در یک دفتر باشید تا عضوی سازنده باشید تیم. در واقع ، بسیاری از انواع کارها را می توان به همان میزان موثر ، اگر نه بیشتر ، از یک دفتر خانه انجام داد.


از آنجا که کار از راه دور برای کارمندان جذاب است ، اگر کارفرمایان مزایای میز کار خود را نیز تشخیص ندهند ، چنین روندی قوی نخواهد داشت. بر اساس تحقیقات اخیر در دانشکده بازرگانی هاروارد ، شرکت هایی با سیاست های کار از هر مکان می توانند بهره وری کارمندان را افزایش دهند ، گردش مالی را کاهش دهند و هزینه های سازمانی را کاهش دهند. 1 2 کارگران از راه دور با مشاغل بسیار پیچیده که به بسیاری از کارها نیاز ندارند بر اساس مطالعه دیگری ، همکاری یا پشتیبانی اجتماعی می تواند عملکرد بهتری نسبت به همتایان مستقر در دفتر خود داشته باشد .3 همچنین در صورت بروز یک فاجعه طبیعی یا انسانی ، یک نیروی کار توزیع شده در وضعیت بهتری برای ادامه کار است ، حتی اگر برخی از گروه آفلاین می شود.


روشهای کلیدی
برای کارفرمایان ، کار در خانه می تواند باعث افزایش بهره وری ، کاهش گردش مالی و کاهش هزینه های سازمانی شود ، در حالی که کارمندان از مزایایی مانند انعطاف پذیری و کمبود رفت و آمد برخوردار هستند.
برای کار موثر از خانه ، باید اطمینان حاصل کنید که از فن آوری مورد نیاز ، فضای کاری جداگانه ، خدمات اینترنتی متناسب با نیاز شما ، برنامه عملیاتی که می توانید به آن پایبند باشید و راه های ارتباط با دیگران برخوردار باشید.
زمینه های اصلی برای کار از راه دور شامل رایانه و فناوری اطلاعات ، آموزش و آموزش و مراقبت های بهداشتی است. موقعیت ها شامل تکرار خدمات مشتری ، دستیاران مجازی ، ورود و رونویسی داده ها ، معلمان و موارد دیگر است.
انواع شرکت های برتر از جمله آمازون ، دل ، هومنا ، کاپلان و Salesforce فرصت های کاری از راه دور را ارائه می دهند ، اما آگاهی از کلاهبرداری نیز مهم است.
چگونه می توان به طور موثر از خانه کار کرد
اعم از اینکه از راه دور یک روز در هفته (یا بیشتر) یا تمام وقت کار می کنید - به انتخاب خود یا به دلیل وضعیت سلامتی یا یک رویداد آب و هوایی - اطمینان از اینکه شما برای تولید مفید بودن تنظیم شده اید مهم است. این شامل داشتن یک فضای کاری مشخص با فناوری مناسب است. راه های برخورد با کودکان ، حیوانات خانگی و سایر اختلالات احتمالی. و برنامه ای که امکان تماس و تحریک اجتماعی را فراهم می کند که معمولاً از قرار داشتن در محل کار با دیگران است. در اینجا راهکارها و نکاتی برای موفقیت به عنوان یک کارگر از راه دور آورده شده است.


قوانین اساسی را بدانید
آیا کارفرمای شما به یک برنامه نه تا پنج نیاز دارد یا انعطاف پذیری وجود دارد؟ آیا اجازه کار با Wi-Fi عمومی را دارید؟ به کدام ابزارهای فنی ممکن است مانند بزرگنمایی برای کنفرانس ویدیویی ، اسلک یا مایکروسافت تیم برای گپ های گروهی یا ترلو برای مدیریت پروژه نیاز داشته باشید؟ اگر برای شخص دیگری کار می کنید ، مهم است که کارفرمای شما قوانین اساسی را بیان کند و از داشتن تجهیزات مناسب مانند لپ تاپ و همچنین دسترسی به شبکه ، کد عبور و دستورالعمل های ورود به سیستم از راه دور ، از جمله احراز هویت دو عاملی ، اطمینان حاصل کند. حتماً دوره های آزمایشی را انجام دهید و مشکلی را که ممکن است مانع کار شما شود را برطرف کنید. اگر برای خود کار می کنید ، ممکن است به بسیاری از ابزارهای مشابه نیاز داشته باشید.

یک فضای کاری کاربردی تنظیم کنید
همه افراد دفتر خانه مشخصی ندارند ، اما داشتن فضای خصوصی و ساکت برای کار بسیار حیاتی است. اگر می توانید ، محل کار خود را از فضاهای شخصی خود جدا کنید و از آن فقط برای کار استفاده کنید ، نه برای فعالیت های دیگر.


سرعت اینترنت مورد نیاز خود را دریافت کنید
اگر بچه دارید ، عادت های FaceTiming و Xbox ممکن است سرعت اتصال و سرعت بارگیری شما را کاهش دهد. حرکت تا جایی که می توانید به روتر Wi-Fi خود کمک کند (دستگاه هایی که از دور تمایل دارند از پهنای باند استفاده کنند) ، یا می توانید تعویض اینترنت را انجام دهید. شما احتمالاً به یک دانگل احتیاج دارید زیرا این روزها لپ تاپ ها پورت اترنت ندارند ، به علاوه یک کابل اترنت برای اتصال رایانه به روتر. نمی دانید وب سایت پر استفاده شما از کار افتاده است؟ isitdownrightnow.com را بررسی کنید ، وب سایت ها و سرویس های کلیدی را کنترل می کند تا ببینید آیا کار می کنند یا خیر.


از برنامه های تلفن استفاده کنید
اگر شغل شما شامل برقراری تماس از راه دور و / یا بین المللی باشد ، Google Hangouts ، WhatsApp و Skype به شما امکان می دهند با ارزان قیمت از طریق اینترنت در سراسر جهان تماس بگیرید. و اگر شما و شخصی که با او تماس می گیرید از یک سرویس استفاده کنید ، تماس رایگان خواهد بود.

حواس پرتی ها را به حداقل برسانید
اگر در خارج از پنجره های خود یک سگ پارس یا کارگر چکش دارید ، سرمایه گذاری در هدفون های کاهش دهنده سر و صدا مانند AirPod Pro اپل را در نظر بگیرید. و اگر بچه ها در خانه هستند و شما از مراقبت از کودکان (مثلاً در تابستان یا یک اورژانس طبیعی) بی بهره هستید ، ببینید آیا شما و همسرتان (یا همسایه ای که در موقعیت مشابهی هستید) می توانید به نوبت با احتیاط مراقبت کنید یا خیر - این ممکن است به این معنی باشد که با مدیر خود در مورد ساعات کار شب صحبت کنید.

تعاملات اجتماعی اضافی را برنامه ریزی کنید
برخی از افراد فکر کار در تنهایی را دوست دارند ، اما حتی درونگرایان در میان ما نیز می توانند بعد از چند مورد احساس کمی چسبندگی کنند
هفته ها در خانه ، به تنهایی ، ساعت های طولانی به همان پروژه خیره شده اند. می تواند تنها شود. برای این کار آماده باشید ، و سعی کنید بعضی وقت ها را با دنیای خارج ، مانند قرار ناهار (حتی اگر آن را ساعت 3 بعد از ظهر بخورید) ، یک ویدیو چت با یک دوست ، یا یک کلاس ورزشی قرار دهید.

کلاهبرداری با پوشش کسب‌وکار اینترنتی

>>> تاریخ انشتار پست :1399/12/22

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، با توجه به اهمیت روزافزون حفاظت از اطلاعات شخصی و امنیت سایبری دستگاه‌های الکترونیکی و گوشی‌های هوشمند، امنیت اطلاعات آنها تبدیل به یکی از بزرگترین دغدغه‌های بسیاری از کاربران در فضای مجازی شده است. از طرفی اکنون که بحث ویروس کرونا و تعداد مبتلایان به این ویروس در جهان خبرساز شده، بسیاری از کلاهبرداران و سودجویان هم در کمین نشسته‌اند تا از این فرصت ایجادشده نهایت سوءاستفاده را داشته باشند.


گاهی شاهد افزایش فعالیت اپلیکیشن‌های مختلف کسب و کار اینترنتی درزمینه تست و شناسایی کرونا، خوداظهاری و پاسخ‌گویی به سوالات مربوط‌به کرونا، تب‌سنج و دیگر اپلیکیشن‌های مربوط به این ویروس هستیم که فاقد کارایی لازم بوده و گاهی اوقات به دنبال سرقت اطلاعات کاربران نیز هستند که هدایت به لینک‌ و درگاه‌های بانکی جعلی و سرقت اطلاعات هویتی و کاری از مهم‌ترین اهداف اپلیکیشن‌های جعلی طراحی‌شده است.


در موردی دیگر از کلاهبرداری، افرادی هستند که از تمایل افراد به ماندن در خانه سوءاستفاده می‌کنند. در حالی که که اکثر مردم در قرنطینه خانگی هستند یا حتی‌الامکان سعی می‌کنند برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از خانه خارج نشوند بعضی از کاربرها، دوست دارند که از طریق اینترنت کاری پیدا کنند یا کاری باشد که در منزل بتوانند انجام بدهند و از این کار درآمدی داشته باشند، اما در این بین متاسفانه افرادی هستند که از این شرایط و موقعیت سوءاستفاده می‌کنند.


در این راستا علی‌اصغر زارعی -کارشناس فناوری اطلاعات- در گفت‌وگو با ایسنا، توضیح داد: بعضی از کاربران تلگرامی یا صفحه‌های اینستاگرامی تبلیغ می‌کنند اگر دنبال کاری در داخل منزل هستید ما می‌توانیم کاری برای شما پیدا کنیم، کارهایی که در منزل انجام دهید و به صاحب کار تحویل دهید؛ کارهایی مثل بسته‌بندی، شمع‌سازی، چرم‌دوزی، ساخت بدلیجات، پاکت، جعبه و کارهای شبیه این‌ها به شما معرفی می‌کنند و از شما می‌خواهند براساس مهارت و علاقه‌ای که دارید یکی از این کارها را انجام دهید.


اطلاعات نادرست درباره حجم و زمان کار

این کارشناس مدیریت ادامه داد: سیستم‌های اطلاعاتی بعد از انتخاب لوازم مورد نیاز کار، از شما می‌خواهند که پیش از فرستادن آن لوازم، پول را باید به حسابشان واریز کنید و اما در این فاصله مشتریان را با اطلاعات نادرستی از حجم کار، زمان کار و قوانین متناقض دیگر فریب می‌دهند.


وی با بیان اینکه آنها در ابتدا ادعا می‌کنند که کار ساختن این شمع یا جعبه‌ها فقط چند دقیقه طول می‌کشد، افزود: اما در حقیقت بعد از اینکه فیلم آموزشی را برایتان ارسال کردند ملاحظه می‌کنید این کار در کمال تعجب ساعت‌ها زمان می‌برد و اگر بخواهید کار را ادامه دهید نمی‌توانید آن تعداد را در زمانی که توافق کردید تحویل بدهید؛ در نتیجه تنها راهی که برایتان باقی می‌ماند انصراف از این کار است اما هزینه‌ای که برای خرید این وسایل با هم توافق کردید را به شما برنمی‌گردانند.


زارعی گفت: در حقیقت این افراد تعدادی وسایل کار بی‌مصرف را به قیمت چندین برابر به شما فروختند، وسایلی که مورد استفاده‌ای برای شما ندارند و اگر بخواهید ادامه دهید در مدت زمانی که توافق کردید، امکان درست کردن این موارد وجود ندارد و حتی اگر بخواهید شبانه‌روزی هم کار کنید، از کار شما ایراد می‌گیرند و کارتان را زیر سوال می‌برند و البته آن مبلغ توافق‌شده را هرگز پرداخت نمی‌کنند.


این کارشناس مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی با بیان اینکه در این مدت بسیاری از کاربران قربانی بعضی از این ترفندهای تلگرامی یا صفحه‌های اینستاگرامی کاریابی اینترنتی شده‌اند، گفت: خصوصا در وضعیت شیوع بیماری کرونا که اکثر مردم در قرنطینه خانگی هستند، فعالیت این کانال‌ها رو به افزایش است. بنابراین توصیه می‌شود بدون اطلاع اولیه و کافی هیچ مبلغی در ابتدای کار به این افراد پرداخت نکنید، زیرا درصورتی که از انجام کار انصراف دهید، با ایراد و بهانه‌های طرف مقابل روبه‌رو می‌شوید و البته پول پرداخت‌شده را هم به شما برنمی‌گردانند.

تابناک