تزریق چربی به دست

>>> تاریخ انشتار پست :1400/9/7

پیوند چربی با موفقیت برای جراحی های ترمیمی و زیبایی سینه، صورت و سایر قسمت های بدن مورد استفاده قرار گرفته است. در این مقاله، پروتکل خود را برای پیوند چربی دست و بیش از یک دهه تجربه بالینی ارائه می دهیم.


مواد و روش ها

بافت چربی از پهلوها، ناحیه اطراف ناف یا قسمت داخلی ران یا زانو به دست می آید. هیچ دستگاه سانتریفیوژی برای جلوگیری از آسیب چربی استفاده نمی شود. پس از تخلیه، چربی با استفاده از کانولا از مچ و نه از انگشتان به پشت دست تزریق می شود. چربی به آرامی در بالای فاسیای عمقی پشتی توزیع می شود تا از سوراخ شدن عروق جلوگیری شود.


نتایج

روش پیشنهادی برای 65 بیمار اعمال شد. مقدار چربی تزریق شده بین 10 تا 30 سانتی متر مکعب بود. هیچ واکنش آلرژیک مشاهده نشد. پیشرفت هر بیمار حداقل به مدت 12 ماه پیگیری شد. در طی این مدت، تغییرات کانتور و اثرات روش(های) روی پوست مورد بررسی قرار گرفت. 56 بیمار (84%) از نتایج در طول دوره مشاهده راضی بودند، 7 بیمار (12%) تا حدودی راضی بودند و برای رسیدن به رضایت کامل به یک روش پیوند چربی دیگر نیاز داشتند و 2 بیمار (4%) از نتایج ناراضی بودند. نتایج. سه مورد تورم موقت دست ها به طور طبیعی برطرف شد. هیچ عارضه طولانی مدتی مشاهده نشد.


نتیجه گیری

این مطالعه بیش از یک دهه تجربه عملی را در استفاده از پیوندهای چربی در دست ها پوشش می دهد. این روش در تغییر شکل و جوانسازی دست موثر است زیرا پس از یک سال پیگیری نتایج طولانی مدت را نشان می دهد.


کلمات کلیدی: پیوند چربی، لیپوفیلینگ دست، تغییر شکل دست، جوانسازی دست

قابل اعتماد و متخصص:

معرفی


در طول تاریخ، انسان ها همیشه مجذوب زیبایی تزریق چربی به دست بوده اند. دست ها عنصری کلیدی برای مشخص کردن موقعیت ممتاز انسان و همچنین ابزاری فوری برای بیان خلاقیت انسان در نظر گرفته شده است. در هنر، حرکات دست به عنوان یک زبان واقعی و معنی دار تلقی می شود که در طول قرن ها، هرچند با تغییرات قابل توجه، مدون شده است. در علم پزشکی نوین، پیوند چربی روشی است که سال‌ها در جراحی زیبایی و ترمیمی با نتایج خوبی استفاده می‌شود [1، 2]. بسیاری از بیماران علاقه مند به بهبود ظاهر زیبایی دست های خود هستند. با استفاده از پیوند چربی، می‌توانیم کانتور بهتری در آناتومی برجسته دست ایجاد کنیم و پوست را پس از لیپوفیلینگ جوان کنیم [3]. به منظور تجزیه و تحلیل بهتر اثرات جوانسازی دست توسط پیوند چربی، ویژگی های اصلی دست در مراحل مختلف زندگی در شکل 11 خلاصه شده است.


یک فایل خارجی که دارای یک تصویر، تصویر و غیره است.

نام شی 238_2017_1337_Fig1_HTML.jpg است

عکس. 1

جنبه های زیبایی شناختی دست سالمندان: بدتر شدن کیفیت پوست، وجود شلی پوست، عدم وجود بافت چربی زیر جلدی، تغییر رنگدانه های پوستی و سیاهرگ ها و تاندون های قابل مشاهده در پشت.


جنبه های زیبایی شناسی دست سالمندان شامل بدتر شدن کیفیت پوست با تغییر رنگدانه های پوستی، وجود شلی پوست، سیاهرگ ها و تاندون های قابل مشاهده در پشت و عدم وجود بافت چربی زیر جلدی است. از پیوند چربی می توان برای ایجاد دو اثر استفاده کرد: پر کردن و جوان کردن دست. با استفاده از چربی اتولوگ بدست آمده می توان پشت دست را پر کرد. این نوع لیپوفیلینگ امکان پوشاندن وریدها و تاندون های قابل مشاهده را فراهم می کند و در نتیجه دستی با خطوط یکنواخت مانند یک دست جوان ایجاد می شود. علاوه بر این، مقدار زیاد سلول‌های چربی اضافه شده، تأثیر مفیدی بر بافت‌های عمقی و سطحی پوست دارد و در نتیجه دست را جوان می‌کند [3].


انتقال بافت چربی به طور کلی برای درمان مشکلات زیبایی و تغییر شکل دست انجام می شود. اکثر بیماران فقط برای مشکلات زیبایی تحت درمان قرار می گیرند. با این حال، برخی از بیماران برای بازسازی لازم پس از تحمل تروما نیاز به درمان دارند [3، 4].


هدف از این مقاله ارائه تجربیات و پروتکل ما برای پیوند چربی دست برای تغییر شکل و جوانسازی دست ها بود.


قابل اعتماد و متخصص:

مواد و روش ها

بین ژانویه 2003 و ژانویه 2016، یک مطالعه گذشته نگر بر روی تمام بیمارانی که تحت پیوند چربی در پشت دست قرار گرفتند، انجام شد. در تجزیه و تحلیل عواملی مانند سن، جنس، زمان عمل، نوع عمل و عوارض را در نظر گرفتیم.

منبع

نظرات در رابطه با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :